دانلود اتوکد 2022

Autodesk AutoCAD

اتوکد (به انگلیسی: AutoCAD) نرم‌افزار طراحی به کمک رایانه است که برای ترسیم نقشه‌های مهندسی و صنعتی به کار می‌رود و کاربرد ترسیمی دارد این نرم‌افزار از محصولات شرکت آمریکایی اتودسک است. کاربران اتوکد امکان استفاده از محیط‌های دو بعدی و سه بعدی را دارند. آخرین نسخه منتشر شده از نرم‌افزار 2022 می باشد. شایان ذکر است که این نرم‌افزار از الگوی یک سال جلوتر نام نسخه استفاده می کند. برای مثال ورژن 2022 در سال 2021 منتشر شده است.

رقیب اصلی نرم‌افزار اتوکد در بازار میکرواستیشن می‌باشد.

 اتودسک اتوکد نرم‌افزاری که برای ترسیم نقشه های مهندسی و صنعتی به کار می‌رود. مطمئنا مهندسان نقشه کشی و عمران این ابزار را بسیار بهتر از افراد معمولی می شناسند. در AutoCAD کاربران اتوکد امکان استفاده از محیط‌های دو بعدی و سه بعدی را دارند. در همه جای جهان اگر قرار باشد نقشه ای کشیده شود ، همه آن را با محصول AutoDesk ترسیم خواهند کرد. این ابزار را به عنوان هدیه ای ناچیز به مهندسان و طراحان نقشه کشی و عمران تقدیم می کنیم.

قابلیت های نرم افزار Autodesk AutoCAD

افزایش انعطاف پذیری نرم افزار در مقابل طرح ها و هماهنگ سازی تنظیمات آن ها

بخش Text Command به صورت چند خط بودن

قابلیت حاشیه نویسی در کنار نقشه ها

قابلیت بازیابی فایل های از دست رفته

قابلیت ترسیم به صورت دو بعدی

قابلیت ترسیم به صورت سه بعدی واقعی

قابلیت چرخش 360 درجه ای نقشه ها

استفاده بسیار آسان تر در این نسخه

قابلیت ترکیب چارت های Excel و AutoCad

مدیریت کامل بر روی لایه های نقشه ها

سازگاری بسیار کامل تر با پردازنده های گرافیکی و به دست آوردن سرعت بالاتر در انجام کارها

کاربرد های اتوکد

اتوکد دارای کاربردهای فراوانی است و حتی توسط صنایع فراتر از زمینه های معماری و مکانیکی قدرت گرفته است.

به عنوان مثال : شرکت های سفارش طراحی ممکن است از ابزارهای مدل سازی سه بعدی در AutoCAD برای تبدیل ایده های خلاقانه به طرح های مفهومی مفصل استفاده کنند ، به خاطر اینکه می توانند دقیقاً همان چیزی را که تجسم می کنند طراحی کنند .

مثلاً شرکت های سفارش طراحی پنجره ، می توانند با سازندگان ساختمان قرارداد داشته باشند و پنجره هایی را که با اتوکد طراحی کرده اند را به صورت یک کتابخانه دسته بندی کنند و در اختیار سازندگان ساختمان قرار دهند و سازندگان نیز با توجه به طراحی ساختمان ، هر نوع از پنجره ای که می خواهند در طراحی ساختمان استفاده کنند .

نرم افزار اتوکد چه ابزار هایی دارد؟

اتوکد همان طور که پیش از این نیز اشاره شد، با دنیایی از ابزار ها و قابلیت ها شناخته می شود. البته که هر نسخه متناسب با سال انتشار، و به روز رسانی های انجام شده، ویژگی های مخصوص به خود را دارد. با این حال ابزار های مختلف این نرم افزار، مشخصات و کارایی های زیر را در اختیار کاربران مختلف قرار می دهد:

ابزار های مناسب برای پیکربندی، لایه بندی، ترازبندی و انجام تنظیمات مختلف در طرح اولیه

ابزار های مناسب برای گروه بندی طرح های مختلف در یک پروژه

ابزار های ویرایشی مختلف با توجه به ماهیت کار و با استفاده از دستورات مختلفی که در نرم افزار در دسترس است. برای مثال می توان به برخی ابزار ها نظیر، Extend، Mirror، Math Properties، Offset و Stretch اشاره کرد.

ابزار های مناسب برای کنترل گردش کار، این ابزار ها در راستای کاهش زمان کار طراحی مورد استفاده قرار می گیرند.

در مورد شرکت های طراحی و نورپردازی، AutoCAD می تواند با کمک ۳ds Max برای طراحی و نورپردازی سه بعدی استفاده شود و تجسم هایی واقعی و فتورئالستیک برای مشتریان خود فراهم کند.

در نهایت، اتوکد شرکت ها را قادر می سازد تا عملاً طراحی و برنامه ریزی مجازی را انجام دهند.


استفاده از اتوکد در حوزه های مختلف مهندسی

از نرم افزار تخصصی اتوکد در حوزه های فنی و مهندسی به صورت بسیار گسترده استفاده می شود.
مهندسان برق، راه و شهرسازی، مهندسان معماری و ساختمان سازی، مهندسان مکانیک و … به صورت گسترده ای در طراحی ها و ترسیم نقشه های فنی و مهندسی خود از اتوکد استفاده می کنند.


ابزار های متفاوت الکتریکی، برقی، مکانیکی و … موجود در این برنامه، در این حوزه های مهندسی مورد استفاده قرار می گیرند.
مهندسان مکانیک، می توانند برای ایجاد فرایند های تولید، برای طراحی و تولید قطعات موتور، ربات ها، ماشین آلات مختلف صنعتی و دیگر اشیا و جزئیاتی که در صنعت مورد نظر آن ها مورد نیاز است.
مهندسان برق نیز می توانند برای ترسیم سیستم های الکتریکی از نرم افزار اتوکد استفاده کنند.

طراحی های گرافیکی مختلف با استفاده از اتوکد

نرم افزار اتوکد را می توان علاوه بر حوزه های مهندسی و معماری، در زمینه های هنری مختلف نیز مورد استفاده قرار داد.
این امر هم به دلیل گستردگی های کاربرد این برنامه است. هنرمندان می توانند برای تهیه طرح های سه بعدی پیش فرض خود در حوزه های مجسمه سازی، منبت کاری، حکاکی، نقاشی های دیجیتالی و سایر آثار هنری از این نرم افزار استفاده کنند.
یکی دیگر از حوزه های کارایی طراحی های گرافیکی در زمینه انیمیشن سازی است. همچنین در صنعت مد و فشن، طراحی جواهرات، طراحی لباس، طراحی کیف و کفش و … هنرمندان می تواند مدل های سه بعدی بسیار جذابی را به کمک نرم افزار اتوکد ترسیم کرده و ارائه دهند.


استفاده از نرم افزار اتوکد  در حوزه معماری

در کنار حوزه های کاربری بسیار گسترده این نرم افزار، شاید بتوان یکی از مهم ترین زمینه های استفاده از اتوکد را در حوزه طراحی داخلی و معماری در نظر گرفت.
معماران برای ایجاد و طراحی نقشه های اصلی یک ساختمان از این نرم افزار استفاده می کنند. آن ها همچنین می توانند برای طراحی و ترسیم نقشه طبقات مختلف یک خانه، طراحی و نقشه کشی راه پله های خانه، نقشه کشی یک ساختمان تجاری یا یک ملک اداری و حتی ترسیم نقشه ستون ها، زیرسازی ها و تمامی بخش های یک ساختمان از نرم افزار اتوکد استفاده کنند.


نکته مهم در خصوص کاربرد اتوکد در حوزه معماری این است که با استفاده از ابزار های متنوع موجود در این نرم افزار، معماران می توانند تجزیه و تحلیل مورد نیاز را در خصوص طرح ها و نقشه های خود انجام داده و از نتیجه بخشی طرح خود مطمئن شوند.

اتوکد

اتوکد ۲۰۲۲

اتوکد ۲۰۲۲ دارای چندین ابزار خاص صنعت مانند معماری ، مکانیک و برق است که دارای کتابخانه های حاوی صدها هزار قسمت ، نماد و ویژگی هوشمند است. Autodesk مطالعات بهره وری را برای پیگیری چگونگی صرفه جویی در وقت طراحان با این ابزارهای تخصصی انجام داد.

اتوکد ۲۰۲۲ با گردش کار متصل و اتوماسیون ، طراحی را به جلو سوق می دهد که به شما امکان می دهد تا روی مواردی که بیشترین اهمیت را دارند تمرکز کنید.

ویژگی برجسته نرم افزار اتوکد

اولین و مهم ترین قابلیت این نرم افزار، امکان مدل سازی های دو بعدی و سه بعدی است. طرح های دیجیتالی دو بعدی و سه بعدی دیجیتالی مهم ترین قابلیت این نرم افزار است.قابلیت دیگری که این برنامه دارد، امکان ذخیره سازی فایل ها در فضای ابری است.


در واقع با استفاده از نسخه تحت Cloud این نرم افزار، می توان علاوه بر قابلیت های گسترده ای که دارد از امکان ذخیره کردن تمامی فایل ها در فضای ذخیره سازی Cloud نیز بهره برد.

امکان ویرایش سریع تر فایل ها و طراحی های انجام شده از دیگر قابلیت های برجسته این نرم افزار است. برای تولید همزمان و سریع طرح های متعدد، نرم افزار اتوکد یکی از کاربردی ترین برنامه هاست.
به راحتی می توان روی فایل های ذخیره شده، در کم ترین زمان ممکن سریع ترین تغییرات را اعمال کرد. این امر موجب تسریع در روند طراحی می شود.
در نهایت نیز می توان طرح ایجاد شده را در قالب یک چاپ سه بعدی بسیار با کیفیت، ارائه داد.

کاربرد برنامه اتوکد در طراحی داخلی

در حوزه طراحی داخلی نیز به صورت تخصصی از این نرم افزار استفاده می شود. آن ها می توانند تمامی طراحی داخلی یک ساختمان را به کمک این نرم افزار انجام دهند.
تمامی دیزاین های داخلی از رنگ دیوار ها گرفته تا نوع چیدمان وسایل، دیزاین فضا های غذا خوری، چیدمان اکسسوری های مختلف خانه و دیگر بخش ها به کمک این نرم افزار امکان پذیر است.
نه تنها در طراحی داخلی خانه، بلکه در طراحی داخلی رستوران ها، نمایشگاه ها، هتل ها، محیط های اداری و … نیز می توان از نرم افزار اتوکد استفاده کرد.
تمامی جزئیات در طرح های ترسیم شده به کمک این برنامه، قابل اجرا بوده و بهترین کیفیت را نمایش می دهند.

چرا باید در طراحی داخلی از اتوکد استفاده کرد؟

اهمیت کاربرد نرم افزار اتوکد در دنیای طراحی داخلی، از حیث افزایش موفقیت یک پروژه طراحی داخلی حائز اهمیت است.
علاوه بر این که این برنامه مراحل کار را بسیار جامع تر و یکپارچه تر می کند، سرعت بخشی به روند کار و نظم دادن به تمامی مراحل از مزیت های دیگر آن است.کارایی یک طراح داخلی با استفاده از این نرم افزار چندین برابر می شود.


این برنامه تمامی فرایند های طراحی را با دقت و سرعت بسیار بالا پیش می برد.
در حوزه طراحی داخلی، زمانی که طراحان از این نرم افزار استفاده می کنند، می توانند بدون صرف انرژی و زمان اضافی، چندین نمونه طرح را برای مشتریان ارائه داده تا بر اساس نظر نهایی آن ها، استارت پروژه مورد نظر را بزنند.

Autodesk AutoCAD

مروری بر ویژگی ها و به روزرسانی های جدید در اتوکد ۲۰۲۲:

Trace:

در اتوکد دسکتاپ ، در تب Collaborate ، یک پالت Traces جدید وجود دارد. این پالت Traces موجود را لیست می کند ، مشخص می کند که Trace چه موقع ایجاد شده و توسط چه کسی و همچنین چه زمانی اصلاح شده است. این امکان را برای باز یا بسته کردن ردیابی ها ، به عبارت دیگر ، نمایش یا پنهان کردن آنها فراهم می کند. همچنین ، پالت تغییر نام و حذف Traces را امکان پذیر می کند.

به طور خلاصه با افزودن ابزار Trace ، اتوکد ۲۰۲۲ یک روش سریعتر برای افزودن و بررسی علامت گذاری ها به یک طرح ارائه داده است. البته که روش های دیگری مانند Autodesk Design Review در کنار TrueView و Autodesk Viewer در دسترس است ، اما ابزار جدید Trace روند کار را کمی ساده تر می کند.

Count:

ویژگی جدید دیگری که Autodesk در نسخه های جدید ۲۰۲۲ منتشر کرده است ، ویژگی Count است. این یک شمارنده مسدود فوری است. اگرچه روش های جایگزینی برای شمارش تعداد بلوک ها در یک طرح وجود دارد ، این ویژگی جدید بسیار سریع است و برخی از قابلیت های اضافی را فراهم می کند. وقتی پالت جدید Count فعال می شود ، تمام نام بلوک های درج شده و تعداد درج های هر یک را لیست می کند.

Floating Drawing Tabs

با قابلیت Floating Drawing Tabs ، هر نقاشی را می توان با استفاده از Tab خود به یک مانیتور دیگر یا مکان دیگری در یک مانیتور خارج از منطقه گرافیکی اتوکد پیش فرض کشید و مشاهده این نقاشی ها را به طور همزمان بسیار آسان تر می کند.

با تغییر دادن نحوه کار ، ویژگی های جدیدی مانند Trace و Share روند بررسی را بر سر کار می اندازند. از هرجای دیگر می توانید با اتوکد به صورت دیجیتالی و ایمن با تیم ها و همکاران خود همکاری کنید. با ویژگی جدید Count ، می توانید با شمارش خودکار بلوک ها و هندسه ، شمارش دستی را کاهش دهید ، در وقت صرفه جویی کنید و دقت را بهبود ببخشید.

پیشرفت و عملکرد بهتر:

اتوکد ۲۰۲۲ پیشرفت هایی را ارائه می دهد که شامل یک نصب سریعتر و قابل تنظیم است که به شما امکان می دهد حتی هنگام نصب برنامه در اتوکد کار کنید. با نصب جدید ، تعداد تعاملات معمول برای نصب محصول کاهش یافته است. همچنین می توانید از عملکرد گرافیکی بهبود یافته و یک برگه شروع دوباره طراحی شده لذت ببرید که به شما امکان می دهد به راحتی از صفحه اصلی به پرونده ها و سایر مطالب مفید دسترسی پیدا کنید.

مارکوس اوبراین ، مدیر ارشد مدیریت محصولات اتوکد می گوید: “ما هدف ایجاد گردش کار مدرن و متصل شده و اتوماسیون مهار را برای صرفه جویی در وقت ، بهبود دقت و افزایش همکاری در هر کجا که کار می کنیم”. “ما در تلاشیم تا به کاربران خود در هر دستگاهی را که انتخاب می کنند تجربه طراحی بی سابقه ای را ارائه دهیم.”

به Autodesk Drive و Autodesk Docs متصل شوید:

اتوکد ۲۰۲۲ و برنامه های موبایل و وب اتوکد تجربه طراحی متصل را به شما ارائه می دهند. شما برای طراحی و پیش نویس در اتوکد در دسک تاپ ، وب و دستگاه های تلفن همراه انعطاف پذیر هستید. اکنون می توانید فایل های DWG را در وب و برنامه های تلفن همراه به اشتراک بگذارید و آنها را علامت گذاری کنید. و با برنامه وب اتوکد اکنون می توانید الگوهای طراحی ، سبک های طرح و سایر پرونده های پشتیبانی را بارگیری کنید تا فایل های DWG ایجاد کنید که استانداردهای پیش نویس شرکت شما را بهتر مطابقت دهد.

آیا باید کار با نرم افزار اتوکد را آموخت؟

حال که تمام این مزیت ها و کارایی ها را مورد بررسی قرار دادیم، می توان به راحتی به این نتیجه نهایی دست یافت که تا چه میزان با توجه به حرفه و تخصصی که دارید، به آموزش و یادگیری کار با نرم افزار AutoCAD نیاز خواهید داشت.
دوره های آموزشی مختلفی در زمینه آموزش و یادگیری کار با این نرم افزار برگزار می شود. با شرکت در این دوره های تخصصی در تصویرگران پویا اندیش، به خوبی می توان از مراحل ابتدایی تا سطوح پیشرفته کار با این برنامه را یاد گرفت و در آن مهارت های لازم را به دست آورد.

اتوکد

آموزش نصب و فعال سازی

برای نصب ورژن 2022 فایل با فرمت ISO را توسط Winrar اکسترکت و Setup را اجرا کنید.

سیستم مورد نیاز اتوکد 2022
سیستم عاملMicrosoft® Windows® 7 SP1 with Update KB4019990 (32-bit & 64-bit)Microsoft Windows 8.1 with Update KB2919355 (32-bit & 64-bit)Microsoft Windows 10 Anniversary Update (64-bit only) (version 1803 or higher)OS: Apple macOS Big Sur v11 / Apple macOS Catalina v10.15 / Apple macOS Mojave v10.14 Model: Apple Mac Pro 4,1 or later; MacBook Pro 5,1 or later; iMac 8.1 or later; Mac mini 3.1 or later; MacBook Air 2.1 or later; MacBook 5.1 or later
پردازندهBasic: 2.5–2.9 GHz processor
Recommended: 3+ GHz processor
حافظهBasic: 8 GB
Recommended: 16 GB
کیفیت نمایشConventional Displays:
1920 x 1080 with True Color

High Resolution & 4K Displays:
Resolutions up to 3840 x 2160 supported on Windows 10, 64 bit systems (with capable display card)
کارت نمایشBasic: 1 GB GPU with 29 GB/s Bandwidth and DirectX 11 compliant
Recommended: 4 GB GPU with 106 GB/s Bandwidth and DirectX 11 compliant
فضای دیسک6.0 GB
مرورگرGoogle Chrome™
شبکهDeployment via Deployment Wizard.

The license server and all workstations that will run applications dependent on network licensing must run TCP/IP protocol.

Either Microsoft® or Novell TCP/IP protocol stacks are acceptable. Primary login on workstations may be Netware or Windows.

In addition to operating systems supported for the application, the license server will run on the Windows Server® 2016, Windows Server 2012, Windows Server 2012 R2, and Windows 2008 R2 Server editions.

Citrix® XenApp™ 7.6, Citrix® XenDesktop™ 7.6.
دستگاه اشاره گرMS-Mouse compliant
.NET Framework.NET Framework Version 4.7

آموزش ویدیویی نصب اتوکد 2022 کرک شده

لینک دانلود

منبع فایل ها سایت soft98

مقالات مرتبط

دانلود رویت 2022

Autodesk Revit   رویت (به انگلیسی: Autodesk Revit) نرم‌افزار مدل‌سازی اطلاعات ساختمان است که برای استفادهٔ مهندسان معمار، عمران و تأسیسات کاربرد دارد و برای مدل‌سازی سه‌بعدی و ترسیم جزئیات…

پاسخ‌ها