دانلود اسکچ‌آپ 2021

از نیازهای اساسی تمام طراحان بیان تصویری ایده ها می باشد.که در دنیای امروزی این کار توسط نرم افزارهای کامپیوتری انجام می شود. اسکچ‌آپ (SketchUp) یک برنامه مدل سازی سه بعدی برای کاربردهای متنوع معماری، طراحی داخلی و طراحی فضای سبز، عمران، مکانیک، فیلم سازی و طراحی بازی کامپیوتری و یکی از ساده ترین و سریعترین برنامه های مدل سازی اسکچ‌آپ است.

اسکچ‌آپ چیست؟ محبوب ترین ابزار مدل سازی و طراحی سه بعدی در جهان ، کاربران اسکچ‌آپ همه چیز را از خانه های درختی گرفته تا ساختمانهای پیچیده و کم مصرف ، مدل می کنند. متعلق به Trimble Inc. ، یک شرکت کارآفرین که بر استفاده از فناوری برای تغییر شیوه کار در جهان تمرکز کرده است ، اسکچ‌آپ هم بصری است و هم برای حرفه ای ها و خلاقان از همه نوع قدرتمند است.

مجموعه ابزارهای موجود در برنامه گردش کار و مفاهیم خلاق را در صنایع مختلف از جمله معماری ، مهندسی ، ساختمان ، نجاری ، طراحی داخلی ، فیلم و موارد دیگر افزایش می دهد. محصولات محبوب مانند 3D Warehouse ، LayOut و SketchUp Viewer چیزی هستند که باعث می شود اسکچ‌آپ تیک بزند. آن را طراحی کنید ، بسازید و از این روند لذت ببرید.

ازجمله ویژگی های خاص اسکچاپ سادگی محیط کار و مصرف بسیار پایین منابع سیستم میباشد که این امکان را به طراحان میدهد حتی در سیستم های خیلی معمولی هم بتوانید محیط های وسیع سه بعدی را ایجاد و ویرایش کنند.دارای ظاهری ساده و کاربر پسند بوده و علاوه بر امکانات کامل خود با نصب پلاگین های متنوع میتوان امکانات فوق العاده ای را به این نرم افزار اضافه کرده و علاوه بر مدل سازی حرفه ای رندر های بسیار با کیفیت را از اسکچ‌آپ خروجی گرفت.

ویژگی ها و قابلیت های موجود در نرم افزار Sketchup موجب گردیده کاربران زیادی از اسکچ‌آپ در زمینه های گوناگون از قبیل طراحی و ارائه آنها در زمینه های :

  • غرفه سازی ، 
  • طراحی داخلی ،
  • طراحی صنعتی و …  در پروژه های مختلف استفاده کنند.
اسکچ‌آپ

دلیل استفاده از نرم افزار اسکچ‌آپ چیست؟

یکی از مهم ترین مزیت‌ها و هم چنین دلیل‌های استفاده از نرم افزار اسکچاپ، این است که شما می‌توانید پس از ساخته شدن ماکت محل مورد نظرتان در SketchUp، هر گونه ایرادی که در آن وجود داشت را برطرف کنید یا ممکن است که سازه شما هیچ ایرادی نداشته باشد.

اما شما بخواهید طرح آن را که به نظرتان ناخوشایند است، تغییر دهید، در این صورت می توانید با استفاده از چند کلیک در عرض چند دقیقه شکل ماکت خود را تغییر دهید یا تغییرات کوچکی در آن ایجاد کنید.

استفاده از کلیک وسط در SketchUp :
در نرم افزار اسکچاپ می توانید با استفاده از کلیلک وسط، ابزار مدار در  اسکچ‌آپ را فعال نمایید و این ویژگی سبب صرفه جویی در زمان می گردد و یک میانبر بسیار ارزشمند در این نرم افزار محسوب می شود؛ زیرا با فشردن کلیلک میانی در ماوس، می توانید ابزار مدار را بدون نیاز به هرگونه حرکت اضافی فعال نمایید.

اسکچاپ نرم افزاری سودمند

نرم افزار اسکچاپ یکی از سودمندترین نرم افزارهایی است که یادگیری آن سبب افزایش بهره وری در شما می گردد و به این ترتیب می توانید با استفاده از طراحی های خلاقانه و هم چنین تکنیک های متنوع موجود در اسکچاپ می توانید نظر مثبت مشتریان را به طرح های خود جلب نمایید و به این ترتیب تعامل خود با مشتریان را بهبود ببخشید.
با استفاده از نرم افزار اسکچاپ می توانید طرح های با کیفیت تر و با دقت بیشتری را طراحی و پیاده سازی نمایید.

سادگی و حجم پایین در اسکچ‌آپ :

از مهم ترین ویژگی های نرم افزار اسکچاپ می توان به سادگی آن و همچنین حجم پایین این نرم افزار و سهولت یادیگری آن اشاره نمود، علاوه بر آن SketchUp دارای واسط کاربری مناسبی می باشد و بسیاری از کاربران محیط آن را می پسندند و به آسانی می توانند به یادگیری این نرم افزار بپردازند.

افزایش دانش و آگاهی در زمینه طراحی با اسکچاپ :
با آگاهی از ویژگی های منحصر به فرد نرم افزار اسکچاپ می توانید با دقت و سرعت بیشتری به طراحی های خلاقانه و منحصر به فرد بپردازید و از دانش و آگاهی های خود در این زمینه بهره مند گردید.
با استفاده از نرم افزار اسکچاپ می توانید بهره وری خود را در زمینه طراحی های سه بعدی افزایش دهید و به این ترتیب با تسلط و سرعت بیشتری طراحی های خود را به مشتریان ارائه دهید.

اسکچاپ نرم افزاری فوق العاده

نرم افزار اسکچ‌آپ یکی از مناسب ترین گزینه های برای خلق طراحی های باکیفیت و مطلوب می باشد و می توان با استفاده از SketchUp طراحی های هوشمندانه ای را برای مدل سازی های سه بعدی ترسیم نمود و مواردی از قبیل مکان، ابعاد و عمق را به طراحی ها اضافه نمود.
نرم افزار اسکچاپ یکی از قدرتمند ترین نرم افزارها در ساخت و ویرایش مدل های سه بعدی به شمار می رود و علاوه بر کارایی های بی شمار دارای ظاهری کار پسند نیز می باشد که سبب ایجاد ارتباط مناسب کاربر با این نرم افزار می گردد.

کاربرد های نرم افزار اسکچاپ چیست؟

از کاربردهای نرم افزار اسکچاپ می‌توان به طراحی های بسیار باکیفیت و هم چنین دقیق و ظریف، اشاره کرد. منظور از این طراحی‌ها، ایجاد مدل در اسکچ‌آپ و نمای کلی از ساختمان مد‌نظر شماست که قبل از ساختن آن می‌توانید با استفاده از این نرم‌افزار، طرحی کلی از آن را در ذهن خود ایجاد کنید.

اجرای پروژه یک ساختمان تجاری و تفریحی

اما بیایید SketchUp را با ماکت واقعی در یک مثال مورد بررسی و مقایسه قرار دهیم؛ فکر کنید شما یکی از مهندسین اجرای پروژه یک ساختمان تجاری و تفریحی هستید؛ برای این کار پس از جمع‌ شدن بودجه‌های لازم و گرفتن بسیاری از مجوزها و انجام خیل عظیمی از کارهای دیگر، باید به کمک دیگر همکاران و مهندسین، ماکتی از ساختمان مورد نظرتان را ساخته تا بدانید که نحوه ساخت و طراحی ساختمان تجاری – تفریحی شما به چه صورت خواهد بود.

طراحی در اسکچ‌آپ

مدل‌های این برنامه کلاً از اتصال خطوط به یکدیگر به عنوان لبه‌های مدل ایجاد می‌شوند. در صورت پیوستن تعداد سه لبه یا بیشتر به یکدیگر یک صفحه یا plan ایجاد می‌شود و به‌طور خودکار وجه مدل به وجود می‌آید. لبه‌های مورد نظر و نیز وجه ایجاد شده باعث ایجاد مدل سه بعدی می‌شوند.

این نرم‌افزار در ابتدا توسط شرکت نرم‌افزاری ات لست (به انگلیسی: last@) در سال ۱۹۹۹ تولید شد. در سال ۲۰۰۶ توسط شرکت گوگل خریداری شد و اسکچ آپ تا ورژن ۸ آن تحت عنوان گوگل اسکچ آپ روانهٔ بازار شد. در یکم ژوئن ۲۰۱۲ به صورت رسمی امتیاز اسکچ آپ به شرکت تریمبل (به انگلیسی: Trimble) واگذار شد.در ۲۱ ماه مه ۲۰۱۳ نسخهٔ اسکچ‌آپ 2013 توسط شرکت تریمبل وارد بازار شد.

تولید نقشه های دقیق در SketchUp

شما می‌توانید با استفاده از نرم افزار SketchUp ماکت‌ها و مدل‌های بسیار زیبا و در ابعاد بسیار کوچک را نیز طراحی کرده و بسازید و نیز می توانید در تولید نقشه‌های دقیق در SketchUp بسیار موفق باشید؛ تصور کنید که شما می خواهید یک ساختمان چند طبقه بسازید، ابتدا تمایل دارید که ماکت آن را در این نرم‌‌افزار طراحی کنید.

شما پس از کار‌کردن با این برنامه خواهید دید که نرم افزار اسکچ آپ حتی قادر است که تعداد آجرهای دقیق به کار رفته در این ساختمان را برای شما نشان دهد. این مطلب مثالی برای آشنایی شما از میزان دقیق بودن کار با SketchUp و مفهوم نرم افزار اسکچاپ بود.

دقت اسکچاپ در ایجاد مدل های گوناگون :

دقت SketchUp در ایجاد مدل های گوناگون را می توان در حدود هزارم اینچ در نظر گرفت.
به همین دلیل با استفاده از SketchUp می توان مدل های بسیار دقیق و با جزئیات ریز را پیاده سازی نمود.

کتابخانه آبجکت 3dwarehouse

3D Warehouse یک کتابخانه باز است که کاربران اسکچ‌آپ می توانند مدلهای سه بعدی را برای اشتراک گذاری بارگذاری و بارگیری کنند. [35] مدلها را می توان مستقیماً در برنامه بارگیری کرد بدون اینکه چیزی در حافظه کامپیوتر شما ذخیره شود. حجم فایل مدل ها می تواند تا 50 مگابایت باشد. هر کس می تواند محتوا را به صورت رایگان در انبار سه بعدی ایجاد ، تغییر داده و بارگذاری کند. [36] همه مدلهای موجود در انبار سه بعدی رایگان هستند.

بنابراین هر کسی می تواند فایلهای مورد استفاده در اسکچ‌آپ یا حتی نرم افزارهای دیگر مانند AutoCAD ، Revit و ArchiCAD را بارگیری کند – همه آنها دارای برنامه هایی هستند که امکان بازیابی مدلها از 3D Warehouse را می دهد. از سال 2014 Trimble نسخه جدیدی از 3D Warehouse را راه اندازی کرد که ممکن است شرکت ها دارای صفحه ای رسمی با کاتالوگ سه بعدی محصولات خود باشند.

Trimble در حال سرمایه گذاری برای ایجاد شرکای توسعه دهنده سه بعدی است تا بتوان مدل های حرفه ای تری را در انبار 3D در دسترس داشت. طبق گزارش Trimble ، 3D Warehouse محبوب ترین سایت محتوای سه بعدی در وب است. طراحان اسکچ‌آپ ممکن است از Warehouse 3D برای کشف محصولات جدید یا الهام گرفتن در هنگام طراحی محصولات خود دیدن کنند.

کتابخانه های سه بعدی در اسکچ‌آپ

در زیر مواردی از فوایدی که شما با دانلود کتابخانه های سه بعدی در اسکچاپ به دست خواهید آورد را بر می شماریم:

شما می توانید با استفاده از این کتابخانه، یکی از کارهای خود نظیر انجام پروژه‌تان را سریع تر انجام دهید، منظور مطلب این است که شما با استفاده از این فایل آماده می‌توانید از آن به عنوان یک برنامه آماده و حاضر استفاده کنید.

شما با استفاده از کتابخانه سه بعدی آماده در نرم افزار SketchUp، خواهید توانست، آن را به عنوان پایان نامه خود مورد استفاده قرار دهید.

پس از دریافت نرم افزار SketchUp می‌توانید آن را در قالب فروش به دیگران عرضه کرده و مبلغی از آن‌ها دریافت کنید.

علاوه بر مواردی که در بالا درباره کتابخانه‌های سه بعدی در SketchUp ذکر شد، شما می توانید از آن، برای انجام سایر کارهای خود در آینده الگو بگیرید.

شما می توانید با دانلود این کتابخانه با جزئیات و نحوه کار آن آشنا شده و استانداردهای آن را بیاموزید و سپس طرح‌های دیگری را طراحی و آماده کنید.

فایده دیگری که نرم ‌افزار SketchUp برای شما دارد این است که شما می‌توانید با اندکی تغییر در این کتابخانه سه بعدی، آن را به مکان دیگری که مد نظرتان است تغییر دهید.

نحوه کار با کتابخانه های سه بعدی در نرم افزار اسکچ‌آپ

کار با این نرم افزار بسیار آسان بوده و شما می توانید با گذراندن وقت اندکی، نحوه کار با آن را سریع یاد بگیرید و این خود باعث می‌شود که شما به شدت در وقت خود صرفه جویی کنید.

شاید افراد عادی که این مطلب را می خوانند اطلاعی از هزینه‌های ساخت ماکت واقعی نداشته باشند، اما افرادی نظیر مهندسین‌، پیمانکاران و … می‌دانند که قیمت ساخت ماکت‌ها و مدل‌های واقعی چقدر برای آن‌ها هزینه بر و حتی گاهی زیان‌آور می‌باشد؛ اگر این مهندسین با نرم افزار اسکچاپ آشنایی داشته باشند، می‌توانند جلوی بسیاری از ضرر و زیان های مالی خود را بگیرند.

اسکچ‌آپ

SketchUp Pro 2021: با ویژگی های جدید؟

نگاهی جدید به نام تجاری اسکچ‌آپ پس از هشت سال ، SketchUp از سبک جدیدی برای ادامه روند تکامل محصول و نام تجاری خود رونمایی کرد. لوگوی جدید از سادگی یک مکعب گرفته شده و با استفاده از ابزارهای پیشرفته در اسکچ‌آپ ساخته شده است. بنابراین ، این واقعاً یک شکل ساخته شده در 3D است. علاوه بر این ، سبک جدید به خوبی با بقیه اکوسیستم Trimble ترکیب می شود.

PreDesign: راهی جدید برای شروع ! در کنار SketchUp Pro 2021 ، ابزار تحقیقاتی جدید در مراحل اولیه ، PreDesign ، راه اندازی می شود. این ابزار طراحان ساختمانها ، فضاهای بیرونی و طرحهای اصلی را با اطلاعات مورد نیاز برای درک صحیح مفاهیم اولیه آب و هوا در مفاهیم اولیه خود ، و شروع طراحیها در جهت درست قبل از شروع فرآیند مدل سازی ، در اختیار می گذارد.

PreDesign نتایج طراحی را بهبود می بخشد – پروژه ها بهتر مطلع می شوند و طراحان اطلاعات بیشتری برای تأثیرگذاری بر راه حل های اولیه خواهند داشت. با دانستن این موضوع ، Predesign راهی جدید برای شروع پروژه های طراحی معماری در SketchUp خواهد بود.

اسکچ‌آپ

Live Components

نوع جدیدی از اشیاء قابل تنظیم برای SketchUp. این اجزاء برای یافتن ، بارگیری و پیکربندی زنده در SketchUp برای همه کاربران در دسترس خواهد بود! کاربران می توانند با باز کردن انبار سه بعدی و حرکت در مجموعه مدلها – میزبانی شده توسط SketchUp Labs ، به اجزای زنده (نمونه) دسترسی پیدا کنند. به سادگی یک شی را انتخاب کرده و آن را در مدل SketchUp خود وارد کنید.

هنگامی که برای ویرایش یک کامپوننت زنده دوبار کلیک می کنید ، گفتگوی “پیکربندی قطعه زنده” به شما امکان می دهد پارامترهای اجزا را کنترل کنید. بر خلاف اجزای پویا ، هنگام انجام تنظیمات ، اجزای زنده خود را دوباره ترسیم می کنند.

اسکچ‌آپ

Better model organization

مدلهای سه بعدی بسازید که به سادگی بهتر از هر چیز دیگری هستند ، به ویژه مدلهای پیچیده بزرگ. دقیقاً به همین دلیل است که SketchUp 2021 دارای مدل سازمانی بسیار بهتری است: پوشه های برچسب – برای طراحانی که از مدل های پیچیده و بزرگ با لیست طولانی از برچسب ها و صحنه ها استفاده می کنند ، راحت تر خواهد بود. با پوشه های برچسب ، می توانید برچسب ها را بر اساس ویژگی ها ، سطح ساختمان یا گزینه های طراحی سازماندهی و فهرست بندی کنید. این ویژگی در LayOut نیز موجود است و به کاربران امکان خاموش شدن را می دهد

اسکچ‌آپ

SketchUp Labs

Live Components اولین ویژگی است که تحت برنامه جدیدی به نام “SketchUp Labs” منتشر شده است. برنامه SketchUp Labs نشان دهنده تغییر روش توسعه و انتشار SketchUp است. ویژگی های منتشر شده به عنوان بخشی از این برنامه بتا هنوز در حال توسعه است ، اما ارزش را برای جامعه کاربران ارائه می دهد. انتشار قابلیت Labs به SketchUp اجازه می دهد تا بازخورد را زودتر جمع آوری کند تا بتواند توسعه آینده را بهتر اولویت بندی کند. ویژگیهایی که بخشی از برنامه آزمایشگاهها هستند ممکن است کمتر جلا داده شوند ، اما ارزش آن را دارد که ویژگیهای جدید را سریعتر در اختیار مشتریان قرار دهیم و بتوانیم آنها را زودتر در گردش کار واقعی آزمایش کنیم.

اسکچ‌آپ

استفاده از اسکچ‌آپ2021 را از همین امروز شروع کنید!

ما امیدواریم که آخرین تغییرات در SketchUp 2021 تغییرات قابل توجهی را ارائه دهد که تأثیر زیادی در بهبود گردش کار شما خواهد داشت.

پس از خواندن این مقایسه، حتما متوجه شده‌اید که استفاده از نرم افزار اسکچاپ، چقدر می تواند در وقت شما صرفه‌جویی کند، هزینه های شما را کاهش دهد، انرژی شما را بیهوده نگیرد و با چند کلیک بتواند کارهایتان را سامان دهد.

از دیگر کاربردهای بسیار مهم SketchUp می توان به استفاده از آن در عرصه طراحی داخلی، مهندسی مکانیک، ساخت انیمیشن و نیز تولید بازی‌های رایانه‌ای اشاره کرد.

سیستم مورد نیاز

  • Windows 7/8/10
  • macOS 10.13 or later 64-bit
  • Microsoft® Internet Explorer 9.0 or higher.
  • SketchUp Pro requires .NET Framework version 4.5.2.

آموزش نصب و فعال سازی نرم افزار توسط Patch

فایل را از حالت فشرده خارج کنید.

نرم افزار را نصب کنید ، اما اجرا نکنید

فایل Patch را در مسیری که نرم افزار نصب شده است کپی کنید

به روی فایل Patch کلیک راست کنید و گزینه Run as administrator را بزنید و به روی دکمه Patch کلیک کنید

نرم افزار را اجرا کنید

آموزش نصب و فعال سازی ویدیویی اسکچ‌آپ2021

لینک دانلود

مقالات مرتبط

دانلود اتوکد 2022

Autodesk AutoCAD اتوکد (به انگلیسی: AutoCAD) نرم‌افزار طراحی به کمک رایانه است که برای ترسیم نقشه‌های مهندسی و صنعتی به کار می‌رود و کاربرد ترسیمی دارد این نرم‌افزار از محصولات شرکت آمریکایی اتودسک است.…

دانلود رویت 2022

Autodesk Revit   رویت (به انگلیسی: Autodesk Revit) نرم‌افزار مدل‌سازی اطلاعات ساختمان است که برای استفادهٔ مهندسان معمار، عمران و تأسیسات کاربرد دارد و برای مدل‌سازی سه‌بعدی و ترسیم جزئیات…

پاسخ‌ها