دانلود رویت 2022

Autodesk Revit

 

رویت (به انگلیسی: Autodesk Revit) نرم‌افزار مدل‌سازی اطلاعات ساختمان است که برای استفادهٔ مهندسان معمار، عمران و تأسیسات کاربرد دارد و برای مدل‌سازی سه‌بعدی و ترسیم جزئیات ساختمانی استفاده می‌شود.

این برنامه به کاربران توان طراحی ساختمان و سازه و مولفه‌های آن به صورت سه بعدی، یادداشت و علامت‌گذاری با عناصر دوبعدی و دسترسی اطلاعات ساختمانی از پایگاه داده‌های مدل ساختمان را می‌دهد.

رویت قادر به گردآوری اطلاعات و مدل‌سازی ساختمان به گونه‌ای ۴ بعدی (قابلیت مدیریت مالی و هزینه تولید و مصرف بر پایه زمان علاوه بر ترسیم سه بعدی را ۴D BIM می‌نامند)

با ابزاری برای طرح‌ریزی و ردیابی طبقات مختلف در شیوه زندگی ساختمان، از مفهوم تا ساخت و ویرانی پس از آن است. رقیب اصلی نرم‌افزار رویت در بازار تکلا استراکچرز و آرشیتکچرال دسکتاپ می‌باشد.

این نرم‌افزار دارای سه نسخهٔ معماری، عمران و تأسیسات است که بر روی سیستم عامل ویندوز اجرا می‌شوند و با استفاده از افزونهٔ BootCamp بر روی سیستم عامل مک نیز نصب خواهد شد. این برنامه فقط روی پردازشگرهای ۶۴ بیت اجرا می‌شود. چند ویژگی مهم این نرم‌افزار به شرح زیر است:

 1. سادگی و سرعت یادگیری آن
 2. افزایش سرعت و دقت ترسیم و همچنین تغییر نقشه‌ها
 3. ترسیم هم‌زمان ۲ بعدی و ۳ بعدی نقشه‌های ساختمان
 4. تبدیل سریع نقشه‌های فاز ۱ به نقشه‌های فاز ۲
 5. ارتباط هم‌زمان نقشه‌های معماری با نقشه‌های سازه و تأسیسات و اعمال هم‌زمان تغییرات بین این نقشه‌ها
 6. حذف خطاهای انطباق نماها و پلان‌ها و مقاطع
 7. امکان انجام مطالعات اقلیمی (نور و سایه) بر روی ساختمان
 8. امکان تعریف استانداردهای ساخت در تجهیزات ساختمان
 9. محاسبهٔ متره ساختمان و تغییر سریع آن در صورت تغییر نقشه‌ها
 10. قابلیت ارتباطی با دیگر نرم‌افزارهای BIM از طریق IFC و نیز اتوکد، 3Dmax (ورودی و خروجی)
 11. امکان طراحی حجمی و تبدیل آن به نقشه‌های اجرایی

اتودسک رویت نرم افزاری فوق العاده و بسیار مفید برای مهندسین عمران و معماری و به طور کلی افرادی است که به نحوی در پروژه های ساخت و ساز فعالیت دارند.

این نرم افزار دارای ابزارهای دقیقی برای طراحی و ساخت سازه های کارآمدتر می باشد. Autodesk Revit با پشتیبانی از جدیدترین متدهای ساخت و ساز و مدل سازی از طریق اطلاعات موجود درباره ساختمان (BIM)

و همچنین اطلاعات مربوط به استقامت مصالح، ترکیب ساخت و ساز، روش های به روز معماری ساختمان و ارائه راه حل های نوین در زمینه بهینه سازی در استفاده از مواد درساخت، انرژی و … به عنوان یک دستیار تخصصی مهندسین به شمار خواهد آمد.

نرم افزار Autodesk Revit به عنوان یک ابزار قدرتمند در کنار مهندسان قرار می گیرد و در انجام امور محاسباتی مربوط به ساختمان نظیر برآورد مصالح و میزان مقاومت آن ها که یکی از اساسی ترین و مهمترین بخش های مربوط به ساخت و ساز است آن ها را یاری می نماید.

توانایی‌های رویت

مجموعه نرم‌افزارهای Autodesk Revit (اتودسک رویت)، ابزاری قدرتمند برای مدل‌سازی سه‌بعدی و ترسیم جزییات ساختمانی است.

این نرم‌افزار از قدرت بالایی در خلق طرح‌های متنوع و پیچیدهٔ مهندسی برخوردار است. ازاین‌رو نام آن از ریشهٔ Revitalization به معنای حیات‌بخش و زندگی‌آفرین گرفته شده‌است.

این نرم افزار این دسترسی را می‌دهد که بطور همزمان تاسیسات برق، گاز، آب ودیگر اجزا را بصورت سه بعدی مدل کند.

این نرم‌افزار که محصول شرکت Autodesk است، جزو نرم‌افزارهای BIM (مدل‌سازی اطلاعات ساختمان) دسته‌بندی می‌شود.

اگر نمی‌دانید bim چیست باید بگوییم آینده مهندسی عمران و معماری است پس اگر دانشجو یا دانش‌آموخته این رشته‌ها هستید آموزش رویت را جدی بگیرید

رویت در معماری

گزینه های تنظیم محاسبه کارایی در نرم افزار رویت سبب کارآمدتر شدن Revit گردیده است، زیرا عملکرد Revit در مدل سازی در پروژه های بزرگ توسط تنظیمات جدید افزایش یافته است.


استفاده از نرم افزار رویت در رشته معماری از اهمیت زیادی برخوردار است و موجب به حداکثر رساندن بهره وری در ایجاد طراحی ها و مستند سازی های گردش کار می گردد.
علاوه بر آن استفاده از نرم افزار رویت موجب سرعت بخشیدن به طراحی ها و به روز رسانی سریع تر پروژه در زمان اعمال تغییرات می گردد.
نرم افزار رویت در معماری برای ایجاد طرح های ساختمانی دقیق در کوتاه ترین زمان ممکن، مورد استفاده قرار می گیرد و استفاده از هماهنگی و طراحی ها در Revit سبب می شود ایده ها با سرعت بیشتری پیاده سازی شوند و میزان هماهنگی در روند پروژه افزایش پیدا کند.

ایجاد صحنه های پرسپکتیو در رویت :
میزان بهره وری نرم افزار رویت به دلیل ایجاد تنظیمات پرسپکتیو در این نرم افزار افزایش پیدا کرده است و دیگر نیازی به انجام تغییرات سریع در طراحی ها نیست و تنها با ایجاد تغییرات کوچکی در تنظیمات مربوط به ایجاد صحنه های پرسپکتیو، می توان تغییرات مورد نظر را در طراحی اعمال کرد.
بهبود بهره وری با قابلیت جدید برای ایجاد تنظیمات در دیدگاه های چشم انداز. دیگر مجبور نیستید تغییرات سریع را تغییر دهید.

بهبود و تقویت جزئیات در Revit :
تقویت بتن 3D مدل در محیط پیشرفته اطلاعات ساختمان در نرم افزار رویت، موجب تقویت طرح ها می گردد.پیش نمایش طراحی ها در Revit :
مدل سازی پارامتریک در نرم افزار رویت، ابزار قابل توجهی برای طراحی مفهومی فراهم آورده است.
با استفاده از نرم افزار رویت، طراحان معماری می توانند به سرعت، طرح خالص هر طبقه را طرح بندی کنند یا تغییراتی را در طرح استاندارد ساختمان ایجاد کنند و بلافاصله پیش نمایش خانه های آینده را برای مشتریان ارائه کنند.


دیدگاه های طراحی و مدل سازی سه بعدی فرصت مناسبی را برای طراحان فراهم آورده است تا ایده های مختلف طراحی را امتحان کنند و تصمیمات طراحی خود را در مرحله اولیه هدایت کنند.

تغییرات سریع در طراحی، بدون تکرار با Revit :
در مرحله طراحی، ساختار ساختمان و طرح های طبقه به طور مرتب تغییر می کند.
با نرم افزار رویت، طراحی و مدل سازی در معماری بسیار سریع و دقیق می شود. در مدل معماری نرم افزار رویت ، تمام اجزای سازنده مانند طرح ها، بخش ها و ارتفاعات هوشمندانه به یکدیگر متصل می شوند.
هرگاه تغییری در مدل ایجاد شود، نرم افزار به طور خودکار هر مولفه مربوطه را بروز می دهد و بر تمامی مدل ساختمان تاثیر می گذارد.

Multidisciplinary BIM software for higher-quality, coordinated designs

ویژگیهای جدید در رویت Revit 2022

 • ارتقا Dynamo 2.10.1 با گره های جدید برای مستندات رویت
 • ارتقا point cloud API
 • ارتقا Sketch API
 • ارتقا Viewport lable در  Sheet on API
 • API برای نگاشت مدل Cloud با Docs URNS

قابلیت رویت برای معماران

نرم افزار Autodesk Revit همانطور که معماران و طراحان فکر می کنند کار می کند ، بنابراین می توانید طراحی های معماری با کیفیت بالاتر و دقیق تری را توسعه دهید. از ابزارهای مخصوص برای پشتیبانی از گردش کار مدلسازی اطلاعات ساختمان (BIM) استفاده کنید. مفاهیم را گرفته و تجزیه و تحلیل کنید و از طریق طراحی ، اسناد و ساخت ، دید خود را حفظ کنید.

قابلیت رویت برای مهندسین سازه

نرم افزار Autodesk Revit یک راه حل مدلسازی اطلاعات ساختمان (BIM) برای شرکت های مهندسی سازه است که ابزارهای خاصی را برای طراحی سازه ارائه می دهد. BIM هماهنگی چند رشته ای اسناد طراحی سازه را بهبود می بخشد. خطاها را به حداقل می رساند و همکاری بین تیم های پروژه ساختمان را افزایش می دهد.

قابلیت رویت برای مهندسین MEP

نرم افزار Autodesk Revit ابزارهایی برای طراحی حتی پیچیده ترین سیستم های ساختمانی در اختیار مهندسان مکانیک ، برق و لوله کشی (MEP) قرار می دهد. Revit از مدلسازی اطلاعات ساختمان (BIM) پشتیبانی می کند تا به شما کمک کند طراحی ، تجزیه و تحلیل و مستند سازی دقیق سیستم های ساختمان کارآمد را از طریق ساخت و ساز ایجاد کنید. مدل های غنی از اطلاعات در طول چرخه عمر ساختمان از طراحی پشتیبانی می کنند.

ویژگی های کلیدی نرم افزار Autodesk Revit:

 • افزایش سرعت ترسیم و دقت در ترسیم نقشه
 • ترسیم نقشه های دو بعدی و سه بعدی به صورت همزمان
 • تبدیل نقشه های فاز ۱ به فاز ۲
 • قابلیت ارتباطی با نرم‌افزارهای دیگر کمپانی Autodesk مثل اتوکد و ۳dmax
 • تعریف استانداردهای طراحی در تجهیزات ساختمان
 • تحلیل انرژی برای Revit
 • تجزیه و تحلیل انرژی

تاریخچه نسخه ها

نام این شرکت در ژانویه سال ۲۰۰۰ به Revit Technology Corporation تغییر یافت و رویت در پنجم آوریل سال ۲۰۰۰ عرضه شد.

این نرم‌افزار به سرعت پیشرفت کرد و ورژن‌های ۲، ۳، ۳٫۱، ۴ و ۴٫۱ به ترتیب در آگوست ۲۰۰۰، اکتبر ۲۰۰۰، فوریه ۲۰۰۱، نوامبر ۲۰۰۱ و ژانویه ۲۰۰۲ عرضه شدند.

نرم‌افزار رویت در ابتدا تنها به صورت اجاره ماهانه عرضه می‌شد و امکان خرید آن وجود نداشت.

فرایند مجوزدهی توسط یک فرایند کاملاً خودکار کنترل می‌شد که در آن زمان یک نوآوری محسوب می‌شد، زیرا برای خرید دیگر نرم‌افزارهای طراحی، نیاز به دخالت انسان و انتقال دستی کدهای اعتباری بود.

شرکت Autodesk که به خاطر محصولات AutoCAD خود معروف است، در سال ۲۰۰۲ شرکت Revit Technology Corporation را به مبلغ ۱۳۳ میلیون دلار خریداری کرد.

این خرید باعث شد تحقیق، توسعه و بهبود بیشتر نرم‌افزار راحت تر صورت گیرد.

شرکت اتودسک از سال ۲۰۰۴ به بعد چندین نسخه از نرم‌افزار رویت را عرضه کرده‌است.

در سال ۲۰۰۵، Revit Structure و در سال ۲۰۰۶، Revit MEP معرفی شد.

بعد از نسخه ۲۰۰۶، نام Revit Building به Revit Architecture تغییر یافت.

نام‌گذاری

این نرم‌افزار به علت قدرت بالای خلق اثر در نرم‌افزارهای مهندسی از ریشهٔ revitalization به معنای حیات‌بخش و زندگی‌آفرین و revitalize به معنای تجدید حیات و قدرت و زندگی تازه دادن، باز زنده ساختن گرفته شده‌است.

آینده BIM

اگرچه انقلاب BIM هنوز به پایان نرسیده و در حال گسترش و تکامل می‌باشد، با این وجود بسیاری از شرکت‌های ساختمانی بر روی به‌کارگیری این تکنولوژی، حداقل در بخش‌هایی از آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند و برخی دیگر نیز هنوز به فکر این کار نیستند. هم تکامل این تکنولوژی و هم افزایش کاربران آن احتیاج به گذشت زمان دارد.

اما توجه داشته باشید که BIM صرفاً یک مد جدید یا هوس زودگذر نیست و بالاخره به خاطر بسپارید، BIM برای رفتن نیامده است، آمده‌است تا کل یک صنعت را دگرگون کند، BIM با صنعت ساختمان همان کاری را خواهد کرد که اینترنت با ارتباطات انجام داد!

در سطح طراحی مشاور تأسیسات جهانی شرکت‌های معتبر بین‌المللی چند سالی است که سطح طراحی‌های خود را از سطح دو بعدی و سه بعدی به چهار و پنج بعدی BIM تغییر داده‌اند پیشگامان این صنعت شرکت‌های AUTODESK با محصولاتی چون REVIT و NAVISWORKS و شرکت GRAPHISOFT با محصول‌هایی مثل ArchiCAD مطرح هستند.

هرچند تعداد نرم‌افزارهای بر پایه BIM به بیش از ۴۰ نرم‌افزار می‌رسد اما می‌توان این طوری بیان کرد که سیستم BIM سیستم مدیریتی یکپارچه است که نیازمند و متکی به نرم‌افزار خاصی نیست!می‌توان این چنین بررسی کرد که BIM مدیریتی بر پایه کنترل پروژه استوار است و از روز ابتدای ساخت پروژه تا نگهداری و تعمیرات با پروژه همکاری دارد.

یکی از مزایای پروژه‌های BIM زنده بودن پروژه قبل از اجراست. از دیگر مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • محاسبات انرژی پروژه و راهکارهای افزایش راندمان و بررسی امکان استفاده از انرژی‌های نو
 • محاسبات بارهای سرمایشی گرمایشی و نیاز هوای تازه و جابه جایی هوا با کمک استگاه‌های آنلاین اب و هوایی
 • محاسبات بار ترافیکی منطقه
 • سایزینگ اتوماتیک سیستم کانال کشی و لوله کشی پروژه
 • رفع برخوردها ی احتمالی سیستم تأسیساتی معماری و سازه
 • متره دقیق تمام تأسیسات و ساختمان حتی تا تعداد تک تک اجرهای بکار رفته در پروژه وزن بنا یا متراژ لوله‌ها به تفکیک سایز
 • ساخت ویدیو هوشمند از پروژه و با قابلیت نصب نرم‌افزار بر رویی کلیه گوشی‌های هوشمند جهت معرفی پروژه و با قابلیت تگ‌گزاری در زمان اجرا و نگهداری
 • زمان‌بندی دقیق ساخت و محاسبه دقیق خسارات احتمالی ناشی از درست کار نکردن یک بخش و تاخیر ان بر روی کل زمان‌بندی اجرای پروژه
 • کاهش زمان ساخت و ساز و هزینه‌های ناشی از دو باره کاری در اثر دیده نشدن کار بخش‌های مختلف (مثلاً کر زنی‌ها و غلاف‌های عبور تأسیسات)

روش کار نرم افزار رویت REVIT :

برای ساخت دیوارها ، کف ساختمان ، پشت بام ، سازه ، پنجره ، درب ، سیستم الکتریکی و … از ابزار 3 بعدی استفاده میشود.

همچنین برخی بخش های دیگر ساختمان مانند بست ها با استفاده از ابزار دو بعدی ساخته میشود.

در نهایت تمامی این ها در فایل های RFA به اسم Family  ذخیره میشوند (در صورتی که نیاز باشد در پایگاه داده به شکلRVT نیز ذخیره میشوند.)

فایل های هر سه محصول پسوند RVT دارند .

برخی از دلایل انتخاب نرم افزار رویت برای طراحی نقشه :

 1. به دلیل سادگی کار با  نرم افزار رویت ، سرعت یادگیری در آن بالا خواهد رفت و یادگیری آن آسان است.
 2. طراحی و ترسیم نقشه های ساختمان به صورت 2 بعدی و 3 بعدی ، به صورت همزمان انجام میشود.
 3. میتوانید به راحتی با نرم افزار های دیگر مانند , 3dmax , Autocad BIM ارتباط برقرار کنید و فایلها را به آنها انتقال داده و یا از آن به رویت انتقال دهید.
 4. درج افکت ها و اقلیم از قبیل نور ، سایه و … روی ساختمان براحتی امکان پذیر است.
 5. میتوان با استفاده از رویت بین رشته های مختلف طراحی ساختمان ارتباط برقرار کرد .
 6. به دلیل داشتن قابلیت 4d BIM میتوان مراحل مختلف برنامه ریزی و طراحی یک ساختمان از ایده تا ساخت و حتی تخریب را درون برنامه پیاده کرد.
رویت
سیستم عاملWindows 10 EnterpriseWindows 10 ProNote:
Microsoft® Windows® 7 SP1 64-bit, Enterprise, Ultimate, and Professional is supported but not recommended.
نوع پردازنده
Single- or Multi-Core Intel® Pentium®, Xeon®, or i-Series processor or AMD® equivalent with SSE2 technology. Highest affordable CPU speed rating recommended.

Autodesk Revit software products will use multiple cores for many tasks, using up to 16 cores for near-photorealistic rendering operations. 
حافظه4 GB RAMUsually sufficient for a typical editing session for a single model up to approximately 100 MB on disk. This estimate is based on internal testing and customer reports. Individual models will vary in their use of computer resources and performance characteristics.Models created in previous versions of Revit software products may require more available memory for the one-time upgrade process.
وضوح نمایش ویدیوMinimum:
1280 x 1024 with true color

Maximum:
Ultra-High (4k) Definition Monitor
آداپتور ویدئوBasic Graphics:
Display adapter capable of 24-bit color

Advanced Graphics:
DirectX® 11 capable graphics card with Shader Model 3
فضای دیسک5 GB free disk space
رسانه هاDownload or installation from DVD9 or USB key
دستگاه اشاره گرMS-Mouse or 3Dconnexion® compliant device
مرورگرMicrosoft® Internet Explorer® 7.0 (or later)
قابلیت اتصالInternet connection for license registration and prerequisite component download
دانلود رویت 2022

آموزش نصب و فعال سازی رویت 2022

 • نرم افزار را نصب کنید.
 • برای نصب ورژن 2022 باید به اینترنت متصل باشید. ( بعد از شروع 1% میتونید اینترنت را قطع کنید )
 • برای نصب ورژن 2022 فایل با فرمت ISO را توسط Winrar اکسترکت و Setup را اجرا کنید.
 • فایل فعال ساز را دانلود و از حالت فشرده خارج کنید.
 • فایل Autodesk License Patcher.exe را اجرا کنید و چند ثانیه صبر کنید تا مراحل انجام شود و پنجره فعال سازی بسته شود.
 • نرم افزار را اجرا کنید و در پنجره فعال سازی گزینه Use A Network License و بعد Single License Server را انتخاب کنید و در کادر خالی 127.0.0.1 را وارد کنید.
 • برای نصب سایر محصولات Autodesk نیاز نیست مجدد مراحل بالا را انجام دهید. کافی است نرم افزار را نصب و اجرا کنید و در پنجره فعال سازی مرحله بالا (4) را انجام دهید.
 • این روش ساده ترین راه برای فعال سازی محصولات نرم افزاری Autodesk میباشد.

آموزش ویدیویی نصب و فعالسازی رویت 2022

لینک های دانلود مستقیم رویت 2022

منبع اصلی سایت SOFT98

مقالات مرتبط

دانلود اتوکد 2022

Autodesk AutoCAD اتوکد (به انگلیسی: AutoCAD) نرم‌افزار طراحی به کمک رایانه است که برای ترسیم نقشه‌های مهندسی و صنعتی به کار می‌رود و کاربرد ترسیمی دارد این نرم‌افزار از محصولات شرکت آمریکایی اتودسک است.…

پاسخ‌ها