علی خسروی تا 21 سالگی

شرح مختصر زندگی نامه علی خسروی
علی خسروی
متولد : 1379/06/10
محل تولد: روستای جهادآباد در 15 کیلومتری شاهین شهر
شغل مادر : خانه دار
شغل پدر : آزاد ( تولیدی درب و پنجره آلومینیوم)
وضعیت تاهل : مجرد
خانواده : علی اولین فرزند خانواده و ۸ سال بزرگتر از برادرش است.

زندگی نامه علی خسروی

کودکی من در روستا بوده و تا 19 سالگی در روستا زندگی می کردم . روستا مزیت های زیادی دارد ولی در کنار آن همه مزیت معایب بسیاری نیز وجود دارد. به شخصه همیشه سعی داشتم مزیت هارا ببینم و از آنها استفاده کنم ولی خب باید واقع بین بود روستا محدودیت های زیادی دارد به خصوص محدودیت های ذهنی از نظر من نگاه مردم روستا و اطرافیان به شغل دو صورت کلی دارد :

یکی شغل آزاد و کشاورزی و دام داری که میتوان آن را خویش فرما نامید.

و دیگری کارمندی و کارگری است.

به شخصه روحیه من با هیچ کدام از این ها سازگار نبود و از همین رو از نظر روحی از کارهایی که انجام میدادم راضی نبودم من از 12 سالگی شروع به کار کردن کردم . البته فقط در تابستان ها و این گونه نبود که نتوانم درس بخوانم من همیشه معدل متوسطی داشتم و فقط در کلاس مطالب را یاد می گرفتم و وقتم را با تلویزیون و پلی استیشن تلف می کردم.

البته خوش می گذشت ولی حیف که مهارتی را یاد نگرفتم و فقط در تابستان ها به کار می رفتم و توانستم درب و پنجره سازی را یادبگیرم که همین نیز نکته مثبتی در زندگی من بوده است. در نوجوانی همیشه به دنبال شغل مناسبی بودم که با انتخاب آن و هدف گذاری مسیر زندگی خود را مشخص کنم.

زمانی که توسط یکی از اقوام که در رشته معماری تحصیل می کرد با معماری آشنا شدم گویی که این مسیر را پیدا کردم و بسیار خوش حال بودم. اما از طرفی ذهنیت اطرافیانم این بود که من زودتر درسم را تمام کنم و به قول معروف مرد شوم و به صورت جدی کار کنم و همین دیدگاه من را بسیار اذیت میکرد به طوری که تصمیمم این شد که وقتی دیپلم را گرفتم به ارتش برم .

شاید تعجب کنید که چرا ارتش؟ راستش را بخواهید من برای لج بازی و مخالفت با اطرافیانم این تصمیم را گرفتم چرا که شخصیتی مجادله گر دارم.

علی خسروی

اما هر چه با خودم کلنجار می رفتم نمی توانستم این شغل ها را درک کنم بعد از یکسال وقفه به دانشگاه رفتم من کنکور شرکت کردم و دانشکده فنی انقلاب اسلامی تهران شبانه قبول شدم اما تصمیم گرفتم که به دانشگاه آزاد بروم و دانشگاه آزاد شاهین شهر را انتخاب کردم.

زمانی که وارد دانشگاه شدم انگار که من برای همین ساخته شده بودم وقتی برخی اساتید را میدیدم خودم را جای آنها تصور می کردم و لذت میبردم که به دیگران آموزش دهم.

من در دوران هنرستان اتوکد که اصلی ترین نرم افزار معماری بود را یادگرفتم. اما برای حرفه ای شدن به کلاس مهندس سقایی زاده در اصفهان رفتم. من تقریبا تمام پولی که از کارگری بدست می آوردم را هزینه آموزش می کردم و الان از این بابت خیلی خوشحالم که روی خودم سرمایه گذاری کردم.

زمانی که وارد دانشگاه شدم به توصیه استاد عزیزم خانم مهندس طلایی شروع به یادگیری مجازی رویت و دیگر نرم افزار ها نزد بهترین اساتید ایران کردم اساتیدی مانند مهندس بستگانی آریانی مطلبی رضوی که همگی بی نظیر بودند. البته مهارت من در وب گردی نیز موثر بود از یوتیوب نیز چیز های زیادی یادگرفتم.

ترم 4 دانشگاه بود در درس کار آفرینی با تشویق استاد عزیز دکتر سجاد فرخی به دنبال ایجاد شغلی برای خود و دیگران بودم نیازمعمار را ایجاد کردم.

من در هنرستان و دانشگاه متوجه شدم فن بیان خوبی دارم عالی نه ولی خوب بود در حدی که به راحتی مطالب را به دیگران انتقال می دادم. با نوشتن مهارت هایم رو کاغذ و البته هدفم که تدریس بود تصمیم گرفتم تا وبسایت نیازمعمار را ایجاد کنم و شروع به تدریس مجازی کنم اما برایم مهم بود که ایرادات اساتید عزیزم را نداشته باشم و سبکی متفاوت را برای آموزش معماری و نرم افزار های معماری ایجاد کنم.

راه های ارتباطی با علی خسروی :

آدرس: ایران – اصفهان – شاهین شهر

ایمیل علی خسروی: ali@archneed.ir

اینستاگرام : archneed.ir 

سایت نیازمعمار: archneed.ir